Stowarzyszenie

O nas

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL jest  organizacją założoną przez wydawców prasy i działającą na ich rzecz. Posiadamy zezwolenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie działalności w zakresie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi oraz ochrony praw autorskich przysługujących wydawcom prasy.

Naszą misją jest umożliwienie użytkownikom korzystania z materiałów prasowych zgodnego z prawem, przy jednoczesnym zabezpieczeniu praw wydawców. W tym celu zajmujemy się udzielaniem użytkownikom licencji na korzystanie z publikacji periodycznych oraz części publikacji periodycznych mających samodzielne znaczenie.

Działając na rzecz wydawców prasy, inkasujemy również przewidziane w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych  wynagrodzenia oraz dokonujemy ich podziału i wypłaty na rzecz wydawców prasy.

Władze

Skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej

więcej

Sprawozdawczość

Sprawozdania z działalności SDiW Repropol za poszczególne lata

więcej

Sprawozdania z repartycji

Na mocy ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2000, Nr 80, poz. 904 ze zm.), na producentach i importerach magnetofonów, magnetowidów i innych podobnych urządzeń, kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych umożliwiających pozyskiwanie kopii całości lub części egzemplarza opublikowanego utworu ciąży obowiązek uiszczania, za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, opłat w wysokości do 3% wpływów z tego tytułu na rzecz twórców oraz wydawców.

więcej

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)