Konferencja: Brzask czy zmierzch prawa autorskiego?

Opublikowano: 22.04.2024

Katedra Prawa Własności Intelektualnej WPiA UJ oraz ALAI Polska zapraszają na konferencję „Brzask czy zmierzch prawa autorskiego? 30 lat polskiej ustawy o prawie autorskim z 1994 r.” Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 maja 2024 r. w Krakowie, w budynku Wydziału Prawa i Administracji UJ (Pałac Larischa, ul. Bracka 12).

Po trzech dekadach od uchwalenia obowiązującej ustawy, polskie prawo autorskie musi mierzyć się z potrzebą dostosowania do rozwijającego się prawa Unii Europejskiej, rosnącym znaczeniem cyfrowej eksploatacji utworów, systematycznie wypierającej „tradycyjne” formy korzystania, czy rozpoczynającą się technologiczną rewolucją związaną z tzw. generatywną sztuczną inteligencję.

W tym kontekście nowego znaczenia nabierają zagadnienia, o których rozmawiamy od lat: pojęcie utworu, treść majątkowych praw autorskich, prawo do wynagrodzenia, dozwolony użytek czy rola organizacji zbiorowego zarządzania. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji. Aby wziąć udział w konferencji (osobiście lub online), proszę wypełnić formularz rejestracyjny.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)