Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Uczestnictwo w Stowarzyszeniu Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL daje możliwość udziału w pracach Stowarzyszenia istotnych dla rynku wydawniczego i umożliwia w szczególności wpływ na sposób podziału opłat reprograficznych, dystrybuowanych przez Stowarzyszenie a także udział w kształtowaniu i stosowaniu skierowanych do rynku modeli licencyjnych dotyczących wtórnej eksploatacji utworów prasowych.

 

Stowarzyszenie, co do zasady reprezentuje swoich członków i działa na ich rzecz. Nie oznacza to, że Stowarzyszenie nie podejmuje działań na rzecz podmiotów w nim nie zrzeszonych. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy organizacja zbiorowego zarządzania ma prawny obowiązek i upoważnienie do działania na rzecz całego środowiska. Możliwe jest również uczestnictwo w kształtowanych i stosowanych przez Stowarzyszenie systemach licencyjnych poprzez powierzenie Stowarzyszeniu praw do zbiorowego zarządu na podstawie umowy powierniczej, która to umowa, może być zawarta również z podmiotami nie posiadającymi statusu członków Stowarzyszenia.

 

 

Dokumenty do pobrania